COŞKUN FITIK ONARIMI

Hoşgeldiniz

Üyelik Girişi
Saat

Hakkımızda

COŞKUN FITIK ONARIMI

   Coşkun fıtık onarımı kişinin kendi dokusunun kullanıldığı, iki tabakalı bir onarım tekniği olup birinci tabaka fasya transversalisin açılmadan plikasyonu, ikinci tabaka ise tendon konjuanla ingiunal ligamantın birbirine dikilmesiyle oluşturulur.

   Cilt inguinal oblik veya transvers insizyonla açılır. Eksternal oblik fasya açılır  ve spermatik kord inguinal tabandan ayırılır. Kordun altındaki tüm yapışıklıklar ayrılarak internal ring ile tuberkulum pubikum arasındaki  (Hasselbach üçgeni) fasya transversalis tamamiyle açığa çıkartılır. Herni kesesi, direk herniler dışında bağlanarak eksize edilir. iki sıfır veya tek sıfır prolen atravmatik iplik kullanılarak, ilk sütür pubik tuberkül fasyasından geçirilip bağlandıktan sonra fasya transversalis kendi üzerine katlanıp pilike edilirek devamlı dikilir. lnternal ring hizasına gelince internal ring dolaşımın bozulmasını engellemeyecek şekilde daraltılarak devamlı dikiş bir kez daha bağlanır.

   Yine aynı sütür kesilmeden bu kez internal ring hizasından bağlayarak inguinal ligamant ve tendon konjuan’dan küçük ısırıklar alınarak ikinci takviye tabakası oluşturulur. Tuberkulum pubikum’a gelince iğne tekrar pubik fasyadan geçilirek başlangıç ipiyle bağlanır . Aynı takviye tek tek dikişlerle veya başka absorbe olmayan dikiş materyali kullanılarak da yapılabilir.

 

                     Resim-1                                       Resim-2

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret84595
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.06738.0996
Euro9.64909.6877
Takvim
Hava Durumu
Site Haritası